Fispr

Fispr staat voor Fingerspitzen-prognose. Geen opiniepeiling, maar een voorspelling van de uitslag op basis van fingerspitzengevoel. En natuurlijk voorzien van stevig commentaar.

[ Meer informatie ]

Fisprs per auteur

Zoek

Service en Techniek

Contact, Fispr mobiel
Fispr op: Twitter, Facebook, Hyves
Inloggen

RSS Feed alle fisprs
RSS Feed reacties

Ex-fisprianen

Colofon

Concept: David Rietveld
Coördinatie en eindverantwoor­ding: Jelmer Uitentuis
Ontwerp: Roel Dalhuisen
Techniek: Marleen Zachte

Cms: Pivotx

Rotterdam: te koud voor campagne, de kiezer wordt warm noch koud

[ vergroot weergeven ]

Radio 1 journaal, donderdagochtend: “wethouder Kriens (pvda) laat benadrukken dat dit plan om 5% van de Rotterdammers actief te gaan begeleiden in het woud van bureaucratie om hun multi-problemen integraal aan te pakken, niets met de verkiezingen te maken heeft. Ze werkt hier al anderhalf jaar aan”. Sure. En dat korpschef Meijboom nu aankondigt te vertrekken om de weg vrij te maken voor echte veranderingen, was toevallig een goede reden om de lijsttrekkers van Leefbaar en “Partij van de Aanpak” bij Pauw en Witteman te laten aanschuiven. Zou het helpen om de verkiezingen in Rotterdam weer om slechts twee partijen te laten gaan? Ik geloof het niet zo.

Ja, uw fispriaan heeft zelf ook al de eerste keer geflyerd. Dat doe je niet voor je lol. De PvdA is erom afgefakkeld, maar wat een goed idee om de verkiezingen voortaan in de zomer te doen. Dan nemen mensen op straat tenminste even de tijd om stil te staan en met je in discussie te gaan. Doorvragen, hun grieven uiten of dat ene detail aanstippen. Maar nu is het gewoon te koud. Een foldertje vooruit, maar snel naar de warme metro, de trappen bezaaid met folders.

"Verkiezingen. Nou ik stem gewoon weer op Wilders."

"Dat kan dus niet. Die doet hier niet mee."

"Ohh. Nou ja, we zien het wel..."

Neuh, het gesprek van de dag is het niet. De stempassen zijn in de bussen beland. Een enkele student blijft staan. "Ik kom uit Niemendallerland, maar heb nu een oproep gekregen voor Rotterdam. Wat gaat jullie partij doen voor mijn nieuwe stad?" De foldertjes vinden ook boven verachting gretige aftrek. Maar de meest gehoorde reactie is toch wel: "Ik stem al jaren op [D66, SP, GroenLinks, CDA (niemand noemt PvdA)]". Of: "verkiezingen ôôwjajoh?". De vaste kiezer weet het wel, en de zwever is staat nog niet airborne. Uw correspondent durft er dus niks over te zeggen. Het kan vriezen, het kan dooien. Aan de peiling verandert deze week dus helemaal niets. Fingerspitsen moet geen natte vingerwerk worden. Uw correspondent verblijft in elk geval tot maandag in Barcelona om op te warmen.

twee reacties

[ 1 ]

Nou, ik wacht nog steeds op verwerking van het KIES LIES effect, dat voor 6 zetels voor GroenLinks Rotterdam gaat zorgen. Kom op, het kan, geloof erin!!! :p

[ door: Lies Roest ] [ 12-02-’10 13:23 ]

[ 2 ]

En dan natuurlijk nog het effect dat zaterdag tot stand gaat komen….

[ door: Peter Jan de Werk ] [ 16-02-’10 10:47 ]

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.